В Прикарпатському клінічному онкологічному центрі вперше виконано складну комбіновану операцію при онкопатології щелепно-лицевої ділянки з її пластичним відновленням із застосуванням кісткового аутотрансплантату.

В Прикарпатському клінічному онкологічному центрі, при всебічній підтримці адміністрації лікувального закладу (генеральний директор Романчук В.Р.), науковцями кафедри онкології ІФНМУ доцентом Костишиним І. Д., проф. Голотюком В.В. та асистентом Гірною Г.А. вперше виконано складну комбіновану операцію при онкопатології щелепно-лицевої ділянки з її пластичним відновленням із застосуванням кісткового аутотрансплантату. Анестезіологічне забезпечення операції проводилося анестезіологом Касюком І.В. та анестезистом Загурським В., операційна  медсестра – Вінтоняк О.

У хворого з пухлиною дна порожнини рота, яка проростала в нижню щелепу і метастазами в лімфовузли шиї, видалення пухлинного процесу стало можливим лише в результаті послідовного застосування ряду високотехнологічних лікувальних методик. На першому етапі пацієнт отримав передопераційну хіміопроменеву терапію. Наступним етапом проведене 8-годинне хірургічне втручання, що полягало у видаленні метастатичних лімфатичних вузлів з обох сторін шиї та власне пухлини дна рота. При цьому, з метою забезпечення радикальності хірургічного втручання, було виконано наскрізну резекцію двох третин тіла нижньої щелепи. Великий дефект щелепно-лицевої ділянки, який утворився внаслідок операції, в майбутньому міг би призвести до порушення багатьох життєво-важливих функцій: дихання, прийому їжі, мовлення, незадовільного психічного стану. Ось чому одномоментно було проведено реконструктивний етап хірургічного лікування. На даний час відомо багато способів пластичного закриття дефектів нижньої щелепи, проте їх застосування в онкологічних пацієнтів є обмеженим через негативний вплив перенесеної радіотерапії на приживлення трансплантатів. Врахувавши всі переваги в даній клінічній ситуації дефект нижньої щелепи успішно усунули кістковим ауто трансплантатом з крила клубової кістки, з подальшим пластичним формуванням дна порожнини рота.

Дотримання принципів радикалізму операції з подальшим проведенням кісткової пластики дозволило покращити онкологічний прогноз пацієнта і відновити функціональні та косметичні порушення, що в подальшому дозволить швидше повернутися до активного соціального життя.