28 березня 2019 року під головуванням заступника директора ДОЗ ОДА, голови обласної експертної онкологічної комісії п.Володимира Чемного відбулось засідання обласної експертної онкологічної комісії, на якому заслухано питання стану організації онкологічної допомоги населенню м.Івано-Франківська.

В 2018 році в обласному центрі діагностовано 868 випадків злоякісних пухлин. На обліку в місті перебуває майже 6 тисяч онкологічних хворих.

З доповіддю виступила заступник начальника УОЗ міської Ради Алла Вацеба. Доповідачка акцентувала увагу на практичних заходах, які були проведені в 2018 році та продовжуються в 2019 році щодо покращення стану діагностики злоякісних новоутворів, спостереження за онкологічними хворими.

Співдоповідач, заступник головного лікаря КЗ “Прикарпатський клінічний онкологічний центр” Павло Семенів звернув увагу на те, що рак у 85 відсотках хвороба людей у віці після 50 років. Саме тому вік є основним фактором ризику  виникнення злоякісних пухлин. Запорукою успіху лікування онкохворих є вчасна діагностика. 90 відсотків онкологічних хворих, у яких  захворювання діагностовано у І-й стадії живуть 10 та більше років.

В обговоренні питання стану організації онкодопомоги населенню м.Івано-Франківська взяли участь та виступили головний лікар  КЗ «ПКОЦ», експерт ДОЗ ОДА з онкології п.В.Романчук, начальник УОЗ міської Ради п.М.Бойко, експерт ДОЗ ОДА з гінекології п.В.Дзьомбак, завідувачі відділами КЗ «ПКОЦ»: п.Ю.Партикевич, п.В.Бойко, п.С.Долик, п.Ю.Стинський та п.І.Закала.

Закінчилось засідання прийняттям рішення.