Телемедицина — це сучасний напрям розвитку інформатизації медицини, який передбачає використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій для дистанційної діагностики та лікування захворювань, надання допомоги в надзвичайних та екстренних ситуаціях, підвищення кваліфікації медичних працівників. Галузевим нормативним документом з застосування телемедицини в Україні є Наказ МОЗ від 26.03.2010 № 261 «Про впровадження телемедицини в закладах охорони здоров’я». Найпоширенішою в даний час процедурою є телемедичне консультування (дистанційне обговорення клінічного випадку), яке забезпечує наближення кваліфікованої допомоги, швидку підтримку клінічних рішень та покращує якість та доступність медико-санітарної допомоги.

Телемедицина дозволяє лікарям інтенсивніше обмінюватися досвідом і отримувати нові знання, бо досвід і рівень підготовки лікаря — це ключові показники якості медичної допомоги. Про це йшлося під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо подальшої розбудови національної телемедичної мережі, який передбачає об’єднання існуючих ініціатив з боку МОЗ України, Національної академії медичних наук України, компанії «МТС Україна», БФ Ріната Ахметова «Розвиток України» та енергетичної компанії ДТЕК. Разом з цим медичні установи забезпечуються необхідним устаткуванням для організації відеоконференцзв’язку, спеціальним програмним забезпеченням для передачі медичних даних, комп’ютерною технікою.

За сприяння благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» в Івано-Франківському обласному клінічному онкологічному диспансері було проведено перший етап встановлення обладнання для телемедицини. На даний час системою відео-конференс зв’язку вже обладнано конференцзал. Встановлено сучасну HD-камеру та широкоформатні монітори, що дає змогу працівникам закладу долучатися до проведення всеукраїнських та міжнародних телеконференцій, нарад, ділитись своїм досвідом з іними лікарями.

В Івано-Франківському обласному онкологічному диспансері телемедичне обладнання використовується як для проведення консультацій, шляхом передачі медичних зображень (МРТ, КТ, рентген і т.д.), так і для проведення конференцій, доповідей та медичних нарад для працівників диспансеру.

Зокрема, були проведені доповіді на такі теми як:

  • Oncology. Placement, use and postoperative care of an implantable catheter port.
  • Breast cancer.
  • Профілактика  професійного інфікування на ВІЛ-інфекцію.
  • Антибактеріальна профілактика в ОКОД.
  • Палліативна та симптоматична терапія онкохворих.
  • Lung cancer.

За І-й квартал 2014 рік лікарями диспансеру було дистанційно  проконсультовано 58 пацієнтів, з обласних закладів за допомогою передачі КТ та МРТ зображень.

Телефон для довідок: 067-569-84-83

Для отримання кваліфікованої консультації МР та КТ зображень, звертатися до координатора за допомогою електронної пошти або зворотнього зв’язку на сайті.