У 1982 році закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут. Після проходження інтернатури за спеціальністю «Хірургія» на базі Чернігівської міської лікарні, з 1983 по 1986 рік працював хірургом Борзнянської ЦРЛ Чернігівської області.

Впродовж трьох років з лютого 1987 р. по березень 1990р. — онколог Тлумацької ЦРЛ Івано-Франківської області.

21.03. 1990 р. прийнятий на посаду завідувача організаційно-методичного кабінету обласного онкологічного диспансеру.

У січні 1994 р. переведений на посаду заступника головного лікаря з оргметодроботи. Саме в цьому році була впроваджена електронна обробка даних, т.зв. «Популяційний канцер-реєстр». У 1997р. вступила в дію програма «Стаціонар», яка містить інформацію про хворих, які отримували стаціонарне обстеження та лікування. Запровадження електронних технологій дало змогу:

  • проводити постійний моніторинг за станом діагностики, лікування та диспансеризації онкологічних хворих;
  • оперативніше та достовірніше проводити аналіз показників і приймати дієві управлінські рішення;
  • привести у відповідність до структури онкологічної захворюваності ліжковий фонд закладу;
  • виробити критерії надання консультативної та організаційно-методичної допомоги в районах та містах області.

Щорічно при виїздах консультується більше 2000 пацієнтів . Кожен третій дообстежується й лікується в ОКОД. В останні роки під час виїздів у райони області, після закінчення роботи практикуютья відвідини визначних історичних та культурних місць нашого краю. Зокрема, лікарі ОКОДу мали змогу побувати у Пнівському замку, Гошівському монастирі, Манявському скиті, музеї Писанка в Коломиї, історико-меморіальному музеї Степана Бандери в Ст. Угринові.

П. Семенів є активним пропагандистом здорового способу життя, профілактики онкологічних захворювань. З цією проблемою часто виступає в засобах масової інформації, бере участь в круглих столах та прямих лініях на телебаченні.

Павло Михайлович — делегат трьох з’їздів онкологів України , міжнародних конференцій в Анталії (Туреччина), Санкт-Петербурзі (Росія), Юрмалі (Латвія), численних всеукраїнських та обласних конференцій, де виступає з доповідями.

Рисунок115. 06.2013р. м. Юрмала (Латвія) «Сучасні принципи лікування колоректального раку»

У складі комісії МОЗ України брав участь у перевірці стану організації протиракової боротьби в 2009 р. в Чернігівській області, в 2011р. в Тернопільській області.

З 2010 р. співпрацює з громадськими організаціями онкоінвалідів.

У 2010 та 2011 рр. брав участь в проведенні Всеукраїнських семінарів «Школа реабілітації жінок на рак грудної залози» та «Сучасні методи профілактики та реабілітації онкологічних захворювань», які проводились на теренах Івано-Франківської та Закарпатської областей.

У жовтні 2013 року взяв участь у Міжнародній конференції «Подолаємо рак разом» у м. Києві та був учасником Х- го Міжнародного маршу Життя та Надії «Всім світом проти раку». 18.10.2013р. взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «За здоров’я жінки», м. Київ.

Автор та співавтор 19 статей з актуальних питань організації онкологічної допомоги населенню та лікування злоякісних захворювань, методичних рекомендацій.

По сумісництву П. Семенів працює онкохірургом І хірургічного відділу Івано-Франківського обласного клінічного онкологічного диспансеру, де користується повагою серед пацієнтів та колег по роботі.

Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Онкохірургія» та за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я».

За професіоналізм, громадянську позицію, принциповість та вимогливість до себе та колег по роботі, любов до пацієнтів нагороджений грамотами Управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я, ювілейною грамотою Української автокефальної православної церкви з нагоди 1025-ліття хрещення Руси-України.