4 лютого відзначається всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом боротьби з онкологічними захворюваннями. Мета цього дня полягає в підвищенні обізнаності населення планети про рак, як одне з найгрізніших та згубних захворювань сучасної цивілізації.

Загострюючи увагу на профілактиці, вчасному виявленні та лікуванні цього захворювання, можна домогтися  добрих результатів, а в багатьох випадках і повного одужання.

На даний час відомо, що виникнення деяких злоякісних захворювань можна було б запобігти дотримуючись елементарної норми здорової поведінки. В першу чергу це боротьба з курінням, надмірним вживанням алкоголю, збалансована та здорова їжа, утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки, періодичне проходження повноцінних онкопрофілактичних оглядів.

В Україні щорічно реєструється більше 160 тисяч первинних хворих на рак, помирає більше 80 тисяч.

В Івано-Франківській області в 2015 році зареєстровано 3843 випадки вперше діагностованого раку. Це 10,5 випадків щоденно.

В 2015 році від злоякісних пухлин в області померло 2203 онкохворі.

В п’ятірку найпоширеніших захворювань серед чоловічого населення входять: рак легень, рак шкіри, рак простати, рак шлунка та рак товстого кишечника.

Серед вперше захворілих жінок на першому місці рак грудної залози –  330 випадків  (18,1% від всіх вперше захворілих жінок). Наступні рангові місця посідають рак шкіри, рак шийки матки, рак тіла матки та рак товстого кишечника.

Особливу увагу слід приділити так званим візуальним локалізаціям раку (рак грудної залози, шийки матки, прямої кишки, порожнини рота, шкіри). Для виявлення даних захворювань першочергову роль відіграють повноцінні онкопрофілактичні огляди та турбота пацієнта  про своє здоров’я.

На жаль, пізня діагностика раку порожнини рота становить 65,1%, грудної залози 23,1; шийки матки 27,3%; прямої кишки 25,5%.

Успіх лікування злоякісних пухлин  залежить саме  від стадії на якій виявлено хворобу. Відомо, що 90 відсотків пацієнтів, у яких рак діагностовано в І-й стадії живуть після лікування 10 і більше років.

Контингенти онкологічних хворих в області станом на 01 січня 2016 року складають 23533 особи. 57,4% з них живуть 5 і більше років.

Здоровий спосіб життя, вчасне проходження онкопрофоглядів – запорука довголіття.