Рак шийки матки посідає 5-6 місце в структурі онкологічної захворюваності наших краянок. Щорічно в області реєструється 120-130 нових випадків раку  даної локалізації. На жаль, у кожної третьої-четвертої пацієнтки захворювання діагностується в ІІІ-ІУ стадії. Загальновідомо, що легше попередити, ніж лікувати. Важливою ланкою в профілактиці раку шийки матки є вакцинація дівчаток віком 12-14 років. Саме питанню профілактики раку шийки матки була приділена основна увага головного спеціаліста ДОЗ ОДА з онкогінекології С.Долика під час виїзду в Косівську ЦРЛ 25 жовтня 2017 року.

Обласним спеціалістом прочитана лекція  в інституті прикладних мистецтв для викладацько-студентського колективу на тему: «Первинна та вторинна профілактика раку шийки матки».

Проведена ділова зустріч з мером м.Косова п. Ю.Плосконосом та заступником голови Косівської райради щодо виділення коштів на закупку вакцини для профілактики раку шийки матки.

Також п. С.Долик мав зустріч з головним редактором газети «Гуцульський край» п. Н.Кравчуком, деканом православної церкви Київського Патріархату отцем Іваном та деканом греко-католицької церкви отцем Романом щодо пропагування здорового способу життя, роз’яснення серед пастви необхідності проходження профілактичних оглядів.