Співробітниками кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету, доцентом Костишиним Іваном Даниловичем та асистентом Гірною Галиною Анатоліївною на базі відділення пухлин голови і шиї КНП «ПКОЦ ІФ ОР» проведено хірургічне лікування  хворому на рак нижньої губи з поширенням на 1/3 верхньої губи, 2/3 нижньої губи та щоку, який отримав передопераційний курс променевого лікування. Проведено резекцію даних тканин згідно вимог онкології – утворився великий дефект (d 10-15см). Для пластичного його усунення застосована пластика шкірно-фасціальним клаптем голови на судинній ніжці (поверхнева скронева артерія та вена). Операція багатоетапна: включала формування даного клаптя, проведення його через підшкірний тунель жувальної ділянки з наступним відновлення комісури рота і губ. Дефект шкіри голови відновлено вільним клаптем шкіри живота. Приживлення у всіх ділянках первинним натягом, без ускладнень. Через 2 тижні хворому проведено формування оростоми під місцевим знеболенням. Хворий в задовільному стані виписаний до дому.

Можливість запропонованої реконструктивної пластики дозволяє радикально видалити злоякісну пухлину і одночасно відновити попередню конфігурацію обличчя, мінімізувати функціональні порушення мови і харчування.

Дана методика може бути використана у воєнній щелепно-лицевій хірургії і при великих доброякісних пухлинах.

Наркозне забезпечення операції провели лікар-анестезіолог вищої категорії Касюк Іван Васильович і анестезист Боровська Таня. Операційна медсестра Лутчин Надія.