17-19 квітня в м.Київ відбувся Х Ювілейний міжнародний медичний форум. Співробітники КДЛ Загарук О.Б. та Сморода О.В. мали  нагоду прийняти участь в науково-практичній конференції «Нові клініко-діагностичні рішення та сучасні аналітичні технології».

Були розглянуті питання значення біомаркерів в діагностиці серцево-судинних захворювань, ролі гіпергомоцистеїнемії та маркерів ендотелію судин в патогенезі ендотеліальної дисфункції при ЦД-2 на тлі серцево-судинних ускладнень, лабораторного супроводу пацієнтів з тромбоцитопенією, практичного значення контролю якості реагентів для визначення групи крові за системою АВО та резус-приналежності, проблем лабораторного скринінгу та діагностики залізодефіцитних станів та інші.

Велика увага приділялася лабораторним інформаційним системам, були представлені програми TerraLab (Україна), MarselS.A (Польща). LIS, як інструмент цифрової трансформації роботи та ефективний інструмент консалтингу та оптимізації діяльності медичних лабораторій.

На  конференції «Менеджмент якості в медичній лабораторії» висвітлювались питання підготовки лабораторій до акредитації по  ДСТУ EN ISO 15189:2015.

Доповіді читали провідні науковці, консультанти та спеціалісти лабораторної діагностики України та Білорусі, експерти з впроваджень LIS з Польщі, провідні аудитори НМЦ «Міжнародна школа технічного законодавства та управління якістю».

На майстер-класах Української лабораторної школи проводилися практичні роботи з мікроскопом (вказані основні помилки при настроюванні оптики), з аналізатором глюкози і лактату Biosen,  з тонкошаровим процесором GlenbioEzCyto для цитологічних досліджень. Піднімалися питання зовнішнього контролю якості лабораторних дослідів на прикладі застосування в Україні міжнародної програми RSQAS (Великобританія), системи автоматизації роботи лабораторій – зв’язок «лабораторія-клініка» як єдине ціле.