Березень — місяць присвячений боротьбі з колоректальним раком, тому в цей час по всьому світу традиційно проходять акції та різні події, щоби привернути увагу до проблеми цього виду раку.

Захворюваність на рак товстої та прямої кишки протягом останніх 30 років продовжує невпинно зростати в світі та в Україні. Щорічно в Україні виявляється близько 9 тис випадків раку товстої кишки та 7,5 тис випадків раку прямої кишки. Від 40 до 50% у хворих з колоректальним раком діагностується 3-4 стадія захворювання, що приводить до значної смертності та інвалідизації населення; третина пацієнтів не проживають більше 1 го року від моменту встановлення діагнозу.

Рак товстої і прямої кишки надзвичайно підступне захворювання, яке не проявляється ніякими специфічними симптомами протягом тривалого часу. Симптомні форми раку якправило діагностуються в пізніх стадіях, потребують комбінованого лікування – хіміопроменевого та хірургічного протягом тривалого часу, в той же час при лікуванні на ранніх стадіях захворювання можливе повне одужання.

Рання діагностика колоректального раку повинна бути активною, із застосуванням різних діагностичних процедур, а саме:

  • Огляд сімейного лікаря, встановлення факторів ризику;
  • Особам від 50-ти до 74 років проведення щорічного аналізу калу на приховану кров;
  • Проведення колоноскопії після досягнення 50 річного віку;

Колоректальний рак розвивається з поліпів, метод колоноскопії дозволяє виявити і видалити їх і запобігти розвитку раку. Та навіть діагноз колоректального раку – не вирок, при сучасних методах комплексного лікування, яке включає хіміопроменеве та хірургічне, особливо на ранніх стадіях, можливе повне одужання.

Прикарпатський клінічний онкологічний центр забезпечений всіма новітніми методами діагностики та лікування колоректального раку, в тому числі із застосуванням лапароскопічних оперативних втручань.

Найважливішим у боротьбі з раком є його попередження, саме тут основою є усвідомлення проблеми кожним з нас, і пацієнтів і лікарів , що допоможе виграти цю боротьбу!