Загальноприйнятим та першочерговим методом лікування хворих із пухлинами щелеп є хірургічний. Однак це неминуче зумовлює утворення великих дефектів тканин з порушенням багатьох життєво-важливих функцій: прийому їжі, мовлення, деформації тканин обличчя, незадовільного психічного стану. Великі дефекти викликають зміщення нижньої щелепи, больовий синдром і порушення прикусу.

У світі розроблено і використовується велика кількість відновних пластичних операцій, але всі вони мають деякі недоліки.

Сьогодні зроблений акцент на використання 3D технологій. Шляхом 3D друку розширюються можливості індивідуального відновлення патологічно змінених тканин.

Працівниками кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету, доцентом Костишиним Іваном Даниловичем, асистентом Гірною Галиною Анатоліївною сумісно із доктором медичних наук кафедри хірургічної стоматології Пантусом Андрієм Володимировичом на базі ІІ хірургічного відділення КНП «ПКОЦ ІФ ОР» було виконано операцію хворому з приводу пухлини нижньої щелепи. Проведено резекцію бокового сегменту та частково гілки нижньої щелепи. Відновлення дефекту, що утворився провели титановим протезом, виготовленим шляхом 3D друку. Для досягнення точності майбутнього титанового протезу його виготовлення здійснювалося по попередньо змодельованій конструкції в комп’ютерному режимі з використанням сканів спіральної комп’ютерної томографії нижньої щелепи пацієнта. Для забезпечення точного прилягання протезу до залишених фрагментів щелепи її резекцію проводили по попередньо виготовленому резекційному шаблону. Тому межі видалення пухлини відповідали межам майбутнього титанового  протезу, що не вимагало додаткової припасовки чи зміщення щелепи, а тільки фіксації протеза у заздалегідь спланованому положенні. Такий метод пластичного відновлення цілісності щелепи дозволив відтворити попередні анатомічні контури ділянки щелепи, що була видалена. Хворий позбавлений будь-якого косметичного і функціонального дефекту.

Метод пластичного відновлення дефектів щелеп шляхом 3D моделювання і друку не є відкриттям, але так широко не використовувався в Україні, а на Прикарпатті вперше. Дана методика може бути використана і у хворих з щелепно-лицевою травмою, особливо в даний час.